Špionážní minikamery mají celou řadu využití a najdete je v mnoha různých podobách. Může se jednat o samostatné minikamery, kamuflované minikamery v nejrůznější elektronice či samostatné miniaturní kamerové moduly. Následně je nutné si zvolit zda se má jednat o minikamery se záznamem, či bezdrátové minikamery které umožňují vzdálené sledování v reálném čase. V následujících pár odstavcích stručně popíšeme jednotlivé špionážní minikamery.

 

ZOBRAZIT NABÍDKU PRO ŠPIONÁŽNÍ MINIKAMERY

Špionážní minikamery se záznamem

 Minikamery s vlastním záznamem jsou většinou vybaveny i vlastní baterií, takže mohou fungovat zcela samostatně, a proto jsou vhodné zejména pro ty, kdo nechtějí instalaci minikamery věnovat příliš času. Pořídíte-li již hotovou maskovanou minikameru se záznamem, tak ji stačí pouze umístit do vybraného prostoru, který může ihned začít monitorovat.

 

Při výběru špionážní minikamery si pohlídejte podporu následujících funkcionalit:

- interní paměť / podpora paměťových karet
- detekce pohybu (velmi praktická funkce)
- kapacita baterie / možnost trvalého připojení do el. sítě
- dálkový ovladač / manuální ovládání
- světelná citlivost

Mnoho lidí při výběru minikamery dbá pouze na rozlišení, případně kapacitu. V praxi ale tyto parametry nejsou zas až tak důležité, jaké je celková použitelnost / vhodnost minikamery ve vybraném prostoru. Při výběru minikamery tedy doporučujeme zvážit i tyto body.

 

Bezdrátové minikamery

Bezdrátová minikamera není standardně vybavena záznamovým médiem a slouží zejména k okamžitému, vzdálenému sledování prostor. Bezdrátové minikamery tedy musí být doplněny LCD přijímačem, na kterém můžete obraz z minikamery okamžitě sledovat, případně bezdrátovým DVR, do kterého se budou záznamy ukládat. Možností je samozřejmě i kombinace těchto dvou variant.

 

Při výběru bezdrátové minikamery doporučujeme dívat zejména na tyto body:

- maximální dosah
- vybavenost vlastní baterií
- kapacita baterie / možnost nepřetržitého připojení do el. sítě
- vysílací frekvence
- podpora zabezpečeného vysílání

Bezdrátové minikamery nejsou často vybaveny vlastní baterií a je tedy nutné je buď zapojit do el. sítě nebo připojit externí baterii. Podpora zabezpečeného vysílání je důležitá zejména u kamer operujících na frekvenci 2,4 GHz, kde při nezabezpečeném přenosu může často docházet k interferencím s WiFi sítěmi. Zabezpečené vysílání také zaručuje, že obraz z vaší minikamery nemůže sledovat nikdo nepovolaný.

 Podívejte se také jaká existují odposlouchávací zařízení.