STRAŠIDLA PŘECE NEEXISTUJÍ!

Vše má reálné vysvětlení! Či ne?

Převážně sice nespíš platí, že pro šíření různých zarážejících historek, šířených pověr a zaujatých silných zážitků lidí představuje živnou půdu kulturní prostředí charakteristické nižším stupněm vědeckého poznání. Ale i i v dnešní době techniky a rozsahu vědění naprosto nesrovnatelného s dobami minulými zůstávají i dále spousty setkání, svědectví a vyprávění zahalena otazníky, tajemnem a tajuplností. Podobně jako pořízené fotografie, nahrávky anebo potenciální důkazy s různou dokládající (někdy spíš samo-usvědčovací) hodnotou. Jak to tedy přesně je? Má všechno na světě své logické a racionální vysvětlení? Anebo se musíme smířit s tím, že něco stručně věrohodně a jednoznačně objasnit nelze? V každém případě, i tajným kamerám se někdy podaří NĚCO zachytit, přičemž je zřejmé, že nejenom pro tzv. lovce duchů se produkty skryté techniky běžně stávají pomocníkem, prostřednictvím jehož chtějí dokázat, že přeci jenom existuje něco více nežli jenom pouhé přeludy, doměnky a podvrhy! 

Příklad ze školní chodby 

V duchu hesla ´ať žijí duchové´ se takto proslavila třeba jedna církevní katolická škola v irském Corku, která se řadí k nejstarším v této oblasti. V nočním tichu potemnělé školní chodby znenadání zazní silná rána. Dveře se rozletí. Vedle toho je možno spatřit i zvláštní světlo a stíny. Hýbou se i skříňky, z kterých vypadnou knížky a papíry. Kdo to celé měl na svědomí? Nespokojený poltergeist anebo vychytralí studenti, kteří vše rafinovaně a důkladně nastražili? Ostatně, tzv.´pranky´, tedy video-vtípky jsou dnes mezi teenagery a obecně věrnými spotřebiteli internetového obsahu nepochybně oblíbené. Ale jak by to spolehlivě dokázali udělat? Všechno to zůstává zakryto tajemstvím. Zbytečná sláva, školní inspektoři asi nejsou jediným strašákem, který se může ve škole bez předchozího varování ukázat...

Asi největšími přeborníky co do aktivity a přízně dokumentovat nadpřirozené úkazy jsou obyvatelé USA, na jehož území je asi nejvíce případů tohoto druhu. Známý deník The Sun třeba informoval o rodině Weltyových žijících ve starém domě v blízkosti města Manassas ve Virginii. Název zmíněné lokality vám asi nic moc neřekne, pokud nejste znalci anebo fanoušky válečné historie. Právě tady se totiž odehrávala jedna z prvních velkých bitev v rámci americké občanské války, a to před víc než 150 lety. A je dosti dost možné, že její odkaz je živý i dnes. Jak jinak si vysvětlit opakovaně se objevující zrůdnou postavu nejspíše staré hospodyně, která pořádně vyděsila psa v domě bydlících lidí?

Zjevení na cestách 

A jak je to s neobjasněnými a nadpřirozenými jevy v ČR? Jistě o poznání skromněji. Ale přesto se tady najdou případy, které vypadají skutečně hodně podivně bez ohledu na to, jestli věříme, anebo ne. Za zmínku určitě stojí zkušenost, o kterou se podělil, muž toho času projíždějícího obcí na sever od Plzně nesoucí název Bezvěrov (jak symbolické…) a kterou vede silnice první třídy. Dochází tady k podezřele velkému množství dopravních nehod, včetně tragických, přestože cesta je tady poměrně přehledná. Řidič si chtěl původně natočit na kameru sněhovou vánicí, ale vtom spatřil ze tmy zobrazující se obrys postavy mávající směrem k němu rukama, jako by ho chtěl před něčím varovat.

S použitím zdroje: https://www.thesun.co.uk/news/2766290/ghost-civil-war-maid-spooked-dog/