ROZŠIŘOVALI JSME SI ZNALOSTI NA VELETRHU IFSEC V LONDÝNĚ

Schůzka s LawMate

Nejzajímavější setkání bylo s Lisou ze společnosti LawMate, od které jsme nedávno získali exkluzivní zastoupení pro Českou Republiku. Z několika novodobých výrobků, které nám Lisa představila nás naprosto zaujal zejména miniaturní kamerový modul LawMate PV-DY10i, který bude zajisté variantou číslo 1 provšechny, kteří se zabývají vlastními vestavbami na míru.

Vyjma novinek, které již jsou v prodeji, jsme měli možnost podívat se i na prototypy několika jiných mini kamer, které však budou potřebovat před uvedením do prodeje ještě takové drobné úpravy.

Velmi nás potěšilo ujištění, že distribuce formou výhradní spolupráce pracuje k naprosté spokojenosti obou stran.

Nová inspirace

Veletrhu naprosto dominovaly panovaly bezpečnostní kamery, především pak IP kamery, které potkáváme doslova na každém rohu. Výstavní hala je doslova zaplavena malými čínskými stánky, které zde prezentují svoji nabídku IP kamer, AHD nebo jiných typů kamer a rekordérů.

Mezi těmito stánky občas však narážíme na něco, co nás zaujalo. Jednou z nich je stánek společnosti X Face, zabývající se přístupovými systémy založenými na detekci a rozpoznání obličeje. V nabídce této společnosti je jedna cestovní a jedna indoorová přístupová jednotka. Společnost také prodává jeden hi-end model, jenž zvládne rozpoznávat tváře ze všech úhlů pohledu.

Dalším výrobkem, který nás velice zaujal byly bezpečnostní kamery s integrovaným PIR senzorem a vlastní baterií s dobou výdrže až 6 měsíců beznabíjení. Kamery jsou schopny vysílat video ve Full HD kvalitě až na vzdálenost 300 metrů, do bezdrátového 16CH rekordéru. Jedná se tedy o velmi zajímavou alaternativu fotopastí.

Produkty, které nás zaujaly budeme po důkladném otestování postupně zařazovat do prodeje.

Vzhledem k tomu, že jedna z oblastí, na kterou se zaměřujeme je zabezpečení odlehlých objektů, na kterých je většinou problém s napájením, tak nás hodně zaujaly tzv. fuel cell zdroje, jež vytváří energii pomocí chemické reakce dvou složek. Při rozměrech většího přiručního zavazadla je pak schopen takovýto zdroj dodat až 12 000Ah energie. Nicméně cena více než 10 000 Eur za kus, nás od jejich využívání odrazuje.