CO JE TO BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA A K ČEMU SE VYUŽÍVÁ

CO JE TO BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA A K ČEMU SE VYUŽÍVÁ

Pod pojmem "bezpečnostní technika" se nejspíš většině vybaví James Bond, či různí tajní agenti, satelity, nereálná sledovací zařízení anebo jiné vymoženosti, které je možno pozorovat ve filmech. Realita je ale taková, že bezpečnostní technika, je velmi často využívána i soukromými firmami, anebo dokonce pro privátní účely. Za bezpečnostní techniku je možno označit kterékoliv produkty záznamové anebo lokalizační produkty, jež jsou určené pro skryté použití. Využití bezpečnostní techniky je široké. Bezpečnostní technika pomáhá k odhalení hospodářské kriminality, ochraně dětí, odhalení nepoctivých zaměstnanců, obstarávání důkazů pro soudní řízení. Výhody použití speciální techniky jistě nelze opomenout ani při prokazování partnerské nevěry, nebo čím dál hojnějších sporech o péče o dítě. Jednotlivé sekce bezpečnostní techniky blíže představíme v následujících odstavcích.

KAM SE VŠUDE DÁ SKRÝT TAJNÁ MINIKAMERA?

KAM SE VŠUDE DÁ SKRÝT TAJNÁ MINIKAMERA?

Minikamera ukrytá do hodinek, paměťového disku, propisky či brýlí už dnes představuje v oblasti špionážní techniky klasiku (byť pořád oblíbenou a vyhledávanou), o které s pravděpodobně slyšeli i lidé, jež se o podobné technické věcičky moc nezajímají. Samozřejmě možnosti ukrytí tajné minikamery jsou podstatně pestřejší a rozmanitější. Dá se říct, že fantazii a kreativitě se ani v oblasti vývoje a produkce bezpečnostní a špionážní techniky meze nekladou. Do čeho všeho je možné tedy minikameru reálně umístit tak, aby zařízení plnohodnotně a spolehlivě fungovalo? Zjednodušeně by se dalo odpovědět, že prakticky opravdu kamkoliv. 

TAJNÁ KAMERA V BOJI PROTI HROZNÉMU ZACHÁZENÍ SE ZVÍŘATY

TAJNÁ KAMERA V BOJI PROTI HROZNÉMU ZACHÁZENÍ SE ZVÍŘATY

Tajná technika často sehrává nezastupitelnou a velice důležitou úlohu i v případech, kdy rozumnému člověku zůstává rozum stát nad tím, čeho všeho jsou někteří lidé anebo firmy schopni kvůli představě jednoduchého zisku. Jedním z takových nešťastných témat, na jež je ale určitě potřeba veřejně upozorňovat, jsou praktiky spojené s chovem a následným nakládáním se zvířaty. Postupem doby se stalo veřejným tajemstvím, že třeba kuřata mířící do obchodních řetězců neprožívají ve velkochovech pěkný život plný svobodného pohybu a zdravého krmení - viz tolikrát diskutovaná antibiotika a hormony, kterými jsou kuřata dopována. Na internetu je možné najít široké množství videí pořízených tajnými kamerami, jež tuto praxi odhalily a průkazně zdokumentovaly a které dávají tušit, že situace je nejspíše daleko horší, než by mohlo vypadat.

SKVĚLÍ POMOCNÍCI DO ŠKOL

SKVĚLÍ POMOCNÍCI DO ŠKOL

Září je všeobecně pociťováno jako období, jenž nepatří právě k těm nejlepším a nejoblíbenějším. Jen snad s výjimkou natěšených prvňáčků, u kterých se ale první nadšení a vidina nových dobrodružství v následujících měsících a letech strávených sezením v lavici většinou naprosto rozplyne. Z řad starších žáků a studentů bychom také jistě nalezli jedince, kteří ani v aktuálně probíhajícím čase nepropadají pesimismu a skepsi, každopádně dá se zodpovědně říct, že kyselé a otrávené obličeje jsou ve výrazné přesile. U rodičů je to obdobné. I sebevětší bývalí anebo současní šprti přiznávají, že letním prázdninám, těžko může konkurovat přísnější denní režim, ranní vstávání, valící se požadavky učitelů a vůbec všechny ty povinnosti kolem školy.

KAMERY V AUTECH POMŮŽOU CHYTIT PIRÁTY SILNIC

KAMERY V AUTECH POMŮŽOU CHYTIT PIRÁTY SILNIC

Jízda autem představuje pro mnoho z nás zábavu, uklidňující aktivitu, častokrát i koníček. Na druhou stranu cestování osobním vozidlem je leckdy činností zcela otravnou. Dokonce by se jí dalo bez většího přehánění pojmenovat jako pořádnou zkoušku naší nervové soustavy. Ať už kvůli neustálým uzavírkám, dočasně nekonečným omezením, z toho plynoucí dopravy na tradičním stupni číslo pět či například pocitu jízdy po tankodromu na našich nejvytíženějších dálnicích. To nejhorší, co nás může po cestě potkat, jsme ale zatím nejmenovali.

JAK UCHRÁNIT PROSTOR PŘED DVEŘMI PROTI VANDALSTVÍ

JAK UCHRÁNIT PROSTOR PŘED DVEŘMI PROTI VANDALSTVÍ

Potřebuji přehled o prostoru před dveřmi do svého bytu. To je věta, kterou od zákazníků slýcháme poměrně často. Nejběžnějším důvodem pořízení tajné kamery je vandalství anebo dokonce obava o vlastní život. Pojďme se podívat na možnosti zabezpečení prostoru před dveřmi.

JAK VYDAT KLÍČE LEHCE A V BEZPEČÍ?

JAK VYDAT KLÍČE LEHCE A V BEZPEČÍ?

Předávání klíčů mezi odjíždějícími a příjíždějícími návštěvníky, či mezi hosty a správci pronajímaných pokojů anebo malých penzionů lze postupovat různými způsoby. V ubytovacích zařízeních, v kterých je pořád 24hodinová recepční služba, asi nejspíš nějaký čas zůstane první volbou fyzické odevzdání a následné vyzvednutí pokojových klíčů na recepci. Stále více lidí při svých cestách ale vybírá pro svůj pobyt tzv. ubytování v soukromí. Samozřejmě to neplatí vždy. Například v případě kongresové turistiky se nejspíše hotelové řetězce nemusejí bát nějakého výraznějšího odlivu zákazníků směrem k dalším formám hotelových služeb a obecně rychle rostoucího nástupu sdílené ekonomiky.

TAJNÁ TECHNIKA JAKOŽTO VÝKONNÁ ZBRAŇ PROTI UPLÁCENÍ

TAJNÁ TECHNIKA JAKOŽTO VÝKONNÁ ZBRAŇ PROTI UPLÁCENÍ

Korupce v rozmanité podobě je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších negativních společenských fenoménů. Těžko objektivně soudit, kde začíná a kde končí, tedy co již je možné považovat za eventuálně nezákonné jednání a co za neškodné poděkování nebo protihodnotu. Názory se také rozlišují v tom, zda byla korupce příznačnější pro bývalý režim, či naopak více roste v tzv. kapitalismu. Viditelné ale je, že se v čase mění její formy, kulisy, metody, prostředky a často též rozsah anebo organizovanost těchto nelegálních obchodů typu něco za něco. Na korupci velmi příhodně platí známé heslo „kde není žalobce, není ani soudce“, a proto je naprosto nemožné její výskyt zcela kvantifikovat nebo změřit.

KAMEROVÉ SYSTÉMY

KAMEROVÉ SYSTÉMY

Kamerové systémy zažívají obrovský boom, a to jak mezi firemní, tak privátní klientelou. Díky velkému rozvoji technologií si lze za několik málo tisíc korun pořídit kamerový systém s rozlišením, jaké si před pár lety nemohly dovolit ani velké firmy, to má za výsledek, že se v dnešní době již stává standardem, že rodinný dům je kamerovým systémem vybaven.

POZOR NA OKRADENÍ V HOTELU!

POZOR NA OKRADENÍ V HOTELU!

Spíte mnohokrát mimo domov? Cestování je pro hodně z nás jednou z oblíbených a vzrušujících činností. Pro spoustu lidí jde pro změnu o součást pracovní náplně, ke které časté kratší nebo vzdálenější služební cesty a s tím spojené pobývání a spaní po hotelích a jiných ubytovacích zařízeních jistě patří. Někdo to bere jako nutné zlo, někdo jako zajímavé zpestření a najdou se i tací, jež na cestách stráví tolik času, že už prakticky ani nevnímají, jestli usínají ve svoji domácí posteli, či na hotelovém lůžku. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co vše se může dít v místě vašeho přechodného pobytu, když hotelový pokoj opustíte? Množství pořízených a publikovaných videí tajnou kamerou svědčí o tom, že ani v seriózně se tvářících a vcelku komfortně vyhlížejících hotelích si nemůžeme být jistí tím, že se nám nic neztratí, nebo že nebude porušeno naše soukromí.

JAK SE ROZHODNOUT PRO IP KAMERU?

JAK SE ROZHODNOUT PRO IP KAMERU?

IP kamery se staly velmi oblíbeným zabezpečovacím prvkem. Napomáhá tomu fakt, že jejich konfiguraci už neprovádí odborník, jako tomu bylo dříve, ale dokáže to i laik. IP kamery nám pomohou zabezpečit rodinný dům, kancelář i obchod. Některé modely bývají vybavené možností oboustranné audio komunikace, a dokáží tak nahradit dětskou chůvičku.

NEPOMĚRNÝ ZÁSAH POLICIE? BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA MŮŽE POMOCI!

NEPOMĚRNÝ ZÁSAH POLICIE? BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA MŮŽE POMOCI!

Neexistuje žádné jiné povolání, jež by vzbuzovalo tolik emocí a vášní, jako jsou policisté. O množství různých vtipů, anekdot a více nebo méně podbarvených historek, v nichž hrají policisté hlavní roli, ani nemluvě. S ohledem na charakter jejich práce a na konkrétní situace, při kterých se s nimi potkáváme, se logicky není co divit. Asi nikomu není nějak obzvlášť příjemné být zkontrolován či prověřen. A jak už to tak bývá, většinou k něčemu takovému dojde zrovna ve chvíli, kdy člověk spěchá, nemá úplně nejlepší den, anebo je myšlenkami někde zcela jinde.  Na druhou stranu, pokud bychom se pokusili vžít do kůže policistů, ani oni to nemají úplně jednoduché. A platí pro ně samozřejmě to stejné, co pro reprezentanty dalších profesí.

DLOUHOLETÁ NESNÁZ S VANDALEM VYŘEŠENA DÍKY DVEŘNÍMU KUKÁTKU SECUTRON DOORGUARD

DLOUHOLETÁ NESNÁZ S VANDALEM VYŘEŠENA DÍKY DVEŘNÍMU KUKÁTKU SECUTRON DOORGUARD

V našem bytě jsme již několik let bojovali s jedním vandalem, který dělal problémy, kde to jenom šlo. Škody, které za ty roky působil, se už vyšplhaly řádově do statisíců, a nezpůsoboval škody jen u nás. Zná ho v podstatě celá naše čtvrť. Bohužel mu vše procházelo, protože takřka nikdy nebyly přímé důkazy či svědci. I když selským rozumem a zcela triviální dedukcí bylo naprosto jasné, že pachatelem je "Naše známá firma" nebylo to nic platné. A tak jsme v domě odhlasovali instalaci bezpečnostních  kamer.

První kamery ovšem zmizely velice rychle. Chyba byla na naší straně. Ke kamerám se dalo přistoupit zezadu. A tak tu "někdo" vytrhl kabel, tam jí někdo strhl celou a rozbil o zeď. A z pravidla se tak stalo zrovna čirou náhodou současně s další vandalskou škodou ve stejné době. Kupříkladu kdy se rovněž poškodila interní část domovních dveří, či se z čista jasna prorazila skleněná výplň kyvných dveří ve vestibulu. Přístě, to už zmizela rovnou celá kamera. Bohudík to byla obyčejná web kamera za pár stovek, tuto však nešlo naprosto dobře zabezpečit proti vandalismu.

JAK ZVOLIT ŠPIONÁŽNÍ KAMERU?

JAK ZVOLIT ŠPIONÁŽNÍ KAMERU?

Častým námětem pro příspěvky určené tomuto blogu jsou jednotlivé produktové novinky, nápady a příklady jejich použití u nás i v zahraničí, recenze a testy, nebo například zamyšlení nad širšími otázkami spojenými se sortimentem bezpečnostní a špionážní technologie, třeba v případě, že jde o etickou anebo legislativní stránku věci. Tentokrát jsme zvolili téma možná méně originální, nicméně o to praktičtější:

Dle čeho se doopravdy orientovat při nákupu špionážní kamery, která představuje přibližně nejtypičtějšího reprezentanta tajné, resp. bezpečnostní techniky? Jaké parametry a kritéria se vyplatí pozorovat? Jak mezi sebou jednotlivé produktové modely porovnávat? Kam se obrátit, když si nevíme rady? Jak v průběhu výběru ušetřit a kde se naopak šetřit nemusí vyplatit? Pro jaké konkrétní situace je vhodnější využít tu či onu verzi z neobvykle široké nabídky této techniky? Tak právě na tyto a jiné související otázky se pokusíme odpovědět v dnešním blogu!

BOJ MAJITELŮ S ČERNÝMI SKLÁDKAMI UŽ NEMUSÍ BÝT MARNÝ

BOJ MAJITELŮ S ČERNÝMI SKLÁDKAMI UŽ NEMUSÍ BÝT MARNÝ

Mezi současné (ne)ekologické fenomény patří kumulování odpadu tam, kam zjednodušeně nepatří. Nelegálních, tedy černých, skládek nalezneme v České republice tisíce, ačkoliv tedy jejich přesný počet není znám. Dopady existence takovýchto skladišť jsou jednoznačné – hyzdí naši krajinu, nesmyslně a neúměrně zatěžují životní prostředí na mnoho dalších let, představují riziko pro zdraví obyvatel a logicky také čerpají nemalé finanční instrumenty na jejich odstraňování. Netřeba dodávat, že existuje nekonečně způsobů, jak použít společně nastřádané peníze příjemněji.

JE VAŠE CHATA SKUTEČNĚ V BEZPEČÍ?

JE VAŠE CHATA SKUTEČNĚ V BEZPEČÍ?

Tak se nám opět po několika delších táhlých zimních měsících začne naplno rozbíhat chatařská, chalupářská nebo zahrádkářská sezóna. Máte už svou první návštěvu rekreačního objektu v novém roce za sebou, nebo se na ni v nejbližší době teprve chystáte? Bohužel není až tak vzácným jevem, když první jarní shledání s milovaným místem odpočinku a oddychu skončí pořádným rozčarováním plynoucím z toho, že jsme ho nenalezli ve stejném stavu, jako když jsme se s ním dočasně rozloučili tradičním zazimováním. Policejní evidence by o tom mohly vyprávět.

Zvláště dočasná, zpravidla letnísídla nacházející se na samotě nebo obecně v odlehlejších oblastech, daleko od vsi nebo města, v chladnějších obdobích lákají různé nevítané návštěvníky –lupiče, vandalybezdomovce a podobně. Netřeba dodávat, že všichni jmenovaní za sebou dokážou zanechat ´pěknou´ spoušť a napáchat škody, nad jimiž většina z nás nepochybně jen tak nemávne rukou.

JAKÉ JSOU TRENDY VE SVĚTĚ BEZPEČNOSTNÍCH KAMER?

JAKÉ JSOU TRENDY VE SVĚTĚ BEZPEČNOSTNÍCH KAMER?

Nejen oděv, účesy a mobily podléhají novým směrům, nejrůznějším vlivům a více nebo méně zásadním změnám v preferencích zákazníků. Už v oblasti zabezpečovací techniky se dá v čase vyhledat zřetelné posuny v popularitě jejich uživatelů. V tomto případě zejména, jestliže jde o jednotlivé funkce, design i celkový koncept výrobků. Jak by také ne, ve chvíli kdy jde o obor, v němž v hlavní roli vystupuje účelné a přitom sofistikované uplatnění neustále se měnících, vyvíjejících a zdokonalujících se technologií.

DIGITÁLNÍ DVEŘNÍ KUKÁTKA

DIGITÁLNÍ DVEŘNÍ KUKÁTKA

Digitální dveřní kukátka bývají velmi účinným bezpečnostním doplňkem. Obzvláště v rodinách s malými dětmi nebo seniory začínají digitální kukátka nahrazovat běžné optická kukátka. Digitální dveřní kukátko s kamerou je současně mnohdy velmi dobrou alternativou protradiční  bezpečnostní kamery. Nelze ovšem mluvit o plnohodnotné náhradě za kamerový systém, ale poměr výkonu a ceny bývá velmi dobrý.

BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA V BOJI PROTI FARMACEUTICKÉ KRIMINALITĚ

BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA V BOJI PROTI FARMACEUTICKÉ KRIMINALITĚ

Dalším příkladem ze světa dokazujícím, že špionážní a bezpečnostní technika pomáhá v boji proti nežádoucím společenským fenoménům, je stále častější zapojení GPS trackerů a dalších obdobných zařízení jako pomocníka s cílem zabránit lékárnické kriminalitě, která představuje zejména v USA nezanedbatelný problém.

KAMEROVÉ SYSTÉMY VE ŠKOLÁCH? STÁLE BĚŽNĚJŠÍ PRAXE!

KAMEROVÉ SYSTÉMY VE ŠKOLÁCH? STÁLE BĚŽNĚJŠÍ PRAXE!

Školáci z toho samozřejmě, až na výjimky, až moc nadšení nejsou, nicméně zbývá už jen posledních pár dnů do konce dvouměsíčních letních prázdnin, a tím pádem i nového školního roku. Již téma daného blogového příspěvku je tak inspirováno školním prostředím. Podobně jako mají žáci a študáci své obecně neoblíbené předměty (ať žijí matematika a fyzika), i učitelé by nepochybně jednodušše sestavili hitparádu nepopulárních a otravných činností v rámci své učitelské práce, která je jak známo ve většině případů více posláním nežli zaměstnáním. Co by se určitě  umístilo na předních pozicích nějaké unikátní ankety? Opravování písemek? Zapisování do třídní knihy? Vyplňování výkazů? Účast na pedagogických poradách? Vše jmenované by s vysokou mírou pravděpodobnosti patřilo mezi spolufavority.

DĚTI A CESTOVÁNÍ? DOSÁHNĚTE KLIDU DÍKY GPS ZAŘÍZENÍ!

DĚTI A CESTOVÁNÍ? DOSÁHNĚTE KLIDU DÍKY GPS ZAŘÍZENÍ!

Cestování s dětmi je na jedné straně nevyčerpatelným zdrojem dobrodružství, zážitků a hodnotně stráveného společného času, na druhou stranu pak v mnohých případech zároveň i zatěžkávací zkouškou, testem rodičovské trpělivosti a umění nejen zabavit, avšak i uhlídat menší zvědavce, kdož mohou jednoduše ztratit pojem o čase nebo prostoru, a to zvláště v místech pro ně neznámých. Vedle toho mnozí z nás řeší či v budoucnu budou řešit, v jakých situacích a v jakém věku dítěte ho nechat cestovat samotné, anebo ve skupině dalších dětí. Někteří rodiče jsou v tomto ohledu úzkostlivější a opatrnější, jiní odvážnější a liberálnější. Všechny bez rozdílu ale spojuje přirozená obava, aby se dítěti nic špatného nestalo, ať už jde o osmiletého třeťáka dojíždějícího pár stanic autobusem do školy, nebo o dospívajícího teenagera s oblibou porušujícího dohodnutý časový rámec návratu z diskotéky či soustavně zapomínajícího poslat rodičům uklidňující zprávu o tom, že v pořádku dorazil s kamarády na chatu, kde stráví víkend…

5 NEJBĚŽNĚJŠÍCH METOD JAK JSME SLEDOVÁNI

5 NEJBĚŽNĚJŠÍCH METOD JAK JSME SLEDOVÁNI

Nakupování, komunikace po sociálních sítích, telefonování při cestování, výběr peněz z bankomatu… To je jen malý výčet činností, jež můžeme označit zanormální, banální, všední, rutinní, samozřejmé. Aktivity, které má většina z nás tak zmechanizované, aniž by nad nimi nějak dlouze přemýšlel nebo rozjímal.Ostatně, na to většinou ani není čas. Jmenované konání však mívají společného ještě něco jiného. A sice, žev průběhu nich nejsme naprosto tak sami, jak si pravděpodobně můžeme myslet. Tak ku příkladu, jakmile vstoupíme do supermarketu, pomyslně nás uvítá střešní kamera. Přiblíží si náš obličej, načež jeho obrázek vysokou rychlostí odešle směrem k centrálnímu počítačovému mozku prodejny k rozpoznání a následné analýze. Že je to trochu přehnané, přibarvené za pomoci bujné fantazie nebo přitažené za vlasy? Tak trochu sci-fi? Ale bohužel ne! V dnešním blogu si představíme nejméně některé z častých způsobů, prostřednictvím nichž jsme z rozličných zájmů (drtivou většinou komerčních) reálně sledováni.

NEVLÍDNÉ PŘEKVAPENÍ VE VLASTNÍ RESTAURACI

NEVLÍDNÉ PŘEKVAPENÍ VE VLASTNÍ RESTAURACI

Rozšířili jsme blog o novou rubriku, v které vám budeme poskytovat reálné příběhy, zážitky a zkušenosti našich zákazníků s tajnými kamerami a dalšími výrobky z našeho obchodu. Tady je první z takovýchto událostí! 

V ČEM SE ROZLIŠUJÍ IP A AHD KAMERY?

V ČEM SE ROZLIŠUJÍ IP A AHD KAMERY?

Při výběru bezpečností nebo špionážní kamery se patrně setkáte také s různými stálými zkratkami, jež charakterizují technologii a princip fungování jednotlivých zařízení. Přirozeně, nemusí být téměř vždy naprosto snadné zorientovat se v dnešní nabídce s ohledem na její šíři a různorodost. Je tedy lepší vybrat analogový přístroj, anebo síťovou kameru? Jaké jsou přínosy, záporné stránky a limity zmíněných možností? Jak je to s instalací s ohledem na zvolenou technologii? V jakém případě dosáhneme lepší kvality pořízených obrázků a vyšších parametrů rozlišení? A co doopravdy znamenají zkratky jako HDAHDIPCCTV a podobně? Na tyto a mnohé jinédotazy se pokusíme odpovědět v tomto článku!

ZPŮSOBY ZAPOJOVÁNÍ KAMER NA WIFI

ZPŮSOBY ZAPOJOVÁNÍ KAMER NA WIFI

Vzhledem k tomu, že technik jak připojit kameru na WiFi stále přibývá, a člověk se v nich snadno ztratí, rozhodli jsme se je sepsat do jednoho přehledného článku.

DOVEDETE ZAMEZIT ODESÍLÁNÍ DAT VE WINDOWS 10?

DOVEDETE ZAMEZIT ODESÍLÁNÍ DAT VE WINDOWS 10?

Ačkoliv je operační systém Windows 10 rychlejší, uživatelsky přívětivější a také technicky tak nějakým způsobem lepší než jeho předchůdci, přeci jen se kolem něj v roce 2015, kdy byl oficiálně vypuštěn do světa, strhla aféra. Nové Windows totiž špehovaly své uživatele.

SKRYTÁ TECHNIKA UCHRÁNÍ I SENIORY

SKRYTÁ TECHNIKA UCHRÁNÍ I SENIORY

Říká se, že úroveň společnosti se pozná mimo jiného také dle toho, jak je v ní postaráno o ty nejslabší. Myšleno především ty, kdož mají z logických důvodů omezenější možnosti bránit se proti jakýmkoliv odsouzeníhodným projevům nekorektního jednání, manipulace, majetkové trestné činnosti a bohužel také i násilí. Je nesporné, že jednou z takovýchto ohrožených skupin jsou postarší lidé, jinak řečeno senioři.

GPS LOKÁTORY JAKO HLÍDAČI NAKLÁDÁNÍ S ELEKTROODPADEM

GPS LOKÁTORY JAKO HLÍDAČI NAKLÁDÁNÍ S ELEKTROODPADEM

V nabídce našeho e-shopu najdete mimo jiné také takzvané GPS trackery, jinými slovy GPS lokátory, které je možné stručně charakterizovat jako špionážní zařízení sloužící k monitorování a záznamu trasy auta či jiného dopravního prostředku, osob, zboží či obecně cenného majetku. Jsou nejoblíbenější hlavně jako pomocníci pro případ, že by si někdo chtěl takříkajíc drze přivlastnit naše vozidlo, anebo jako preventivní prostředek dozoru zaměstnanců vysílaných napracovní cesty. Jejich oblíbenost roste i vzhledem k tomu, že jde o cenově čím dál dostupnější a technicky nikterak složitě ovladatelné zařízení i pro běžného uživatele.

Lokátory, využívající už dobře známou technologii GPS a disponující schopností určení lokace s přesností v řádech jednotek metrů, v některých případech i centimetrů, ale mohou najít využití i jako hlídací psi bezpečnosti životního prostředí, o jehož důležitosti, aktuálnosti a nutnosti pochybuje dnes už opravdu málokdo. Je prakticky až neuvěřitelné, kolik odpadu dokáže během jednoho roku průměrně vyprodukovat jeden člověk nebo rodina žijící v Evropě či severní Americe. Jedním ze pořád diskutovanějších témat v oblasti třídění a likvidace odpadu, je nakládání s odpadem nebezpečným a hlavně pak s tzv. ´elektroodpadem´.

BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA STŘEŽÍ I OHROŽENÉ NOSOROŽCE

BEZPEČNOSTNÍ TECHNIKA STŘEŽÍ I OHROŽENÉ NOSOROŽCE

V dřívějších příspěvcích zde na blogu už byla řeč o tom, že výrobky odposlouchávací a bezpečnostní techniky můžou sehrát nezastupitelnou a užitečnou úlohu v případě, že jde o ochranu našich seniorů v různých pečovatelských zařízeních i v jejich domácím prostředí, a nebo mohou usnadnit práci v rámci boje za čistší, ekologičtější a zdravější místo pro životAle napadlo by vás, že jsou tyto (na první pohled zcela komerční) výrobky reálně zapojeny i jako techničtí asistenti v programech namířených na zachránění ohrožených živočišných druhů, které většina z nás má šanci vídat jenom v zoologických zahradách?

ETIKA A LEGÁLNOST JAKO NEUSTÁLÉ TÉMA POUŽÍVÁNÍ ŠPIONÁŽNÍCH KAMER

ETIKA A LEGÁLNOST JAKO NEUSTÁLÉ TÉMA POUŽÍVÁNÍ ŠPIONÁŽNÍCH KAMER

Pro jednoho nebezpečné špiclování, odposlouchávání a šmírování, které se absolutně nespojuje s právem na soukromí a obecně s dobrými mravy. Pro druhého svobodné právo ochránit si majetek, investici či bezpečí svých nejbližších, jež by nemělo být pokud možno nikterak omezováno. Používání zařízení typu ukrytých minikamer, odposlechů, diktafonů, štěnic, chůviček či lokátorů asi vždy bude vyvolávat rozporuplné a emočně silně zastřené postoje a názory protichůdných táborů hájících každý svou pravdu. Přirozeně, mimo vyhraněných protipólů existuje i širší pole těch, kteří si uvědomují, že stejně jako v případě jiných věčných témat, není věc černobílá, nýbrž lze na ni nahlížet z mnoha úhlů pohledu. Téměř s jistotou ale lze konstatovat, že stránka etiky, morálky a souladu s platnými zákony se bude nad bezpečnostní či skryté technikou vznášet patrně vždycky.

JAK JE TO S NAHRÁVÁNÍM HOVORŮ POMOCÍ SMARTPHONU?

JAK JE TO S NAHRÁVÁNÍM HOVORŮ POMOCÍ SMARTPHONU?

Nezdá se to, nicméně je to už okolo dvacet let, co se v naší zemi začaly telefony rychle až překotně rozšiřovat mezi běžnou populaci. Není žádným překvapením, že proti západní Evropě a nebo Spojeným státům americkým jsme byli v tomto ohledu cca dalších deset let pozadu. Mnozí z nás si určitě také vzpomínají, jak první modely komerčně nebývale úspěšných mobilů vypadaly. Ze všeho nejlépe pravděpodobně připomínaly vojenské vysílačky či plastové krabičky. Díky lidové tvořivosti, pro nás tolik typické, se pro ně vžily a ujaly různé přezdívky jako ´cihly´, ´tatranky´ atd.

Srovnávat hrstku funkcí, jimiž byly tehdejší mobilní přístroje většinou vybaveny, s dnešním spektrem vybavení a variantou i takzvaně low-endových výrobků zmíněné kategorie je asi zbytečné. Minimálně v jediném ohledu to však bylo s předchůdci současných pokročilých chytrých mobilů přece jen jednodušší a praktičtější. Jestliže jste potřebovali, ať již z rozličných důvodů, nahrát si svůj telefonní hovor, stačilo na nich zpravidla stisknout jediné tlačítko a nebo párkrát ťuknout v jednoduchém menu a požadavek byl vyřešen.

UMÍSTĚNÍ ŠPIONŮ NA VLASTNÍ DĚTI?

UMÍSTĚNÍ ŠPIONŮ NA VLASTNÍ DĚTI?

Mezi docela obvyklé scénáře a důvody, pro něž bývají běžně pořizována zařízení špionážní techniky, se řadí ku příkladu eliminace eventuálně nepoctivého chování ze strany zaměstnance, podezření a snaha o usvědčení partnerky/partnera z nevěry a nebo určitě záměr udělat něco více pro ochranu vlastního majetku. Vedle typických a častých motivů se však lze v poslední době setkat i s určitými novými mini-fenomény, které dokládají ku příkladu i zkušenosti detektivních agentur a jež by bylomožno označit za kontroverzní a nebo ožehavé. Jedním z takových trendů je i použití služeb soukromých detektivů nebo koupě některého ze špionážních přístrojů za účelem monitorování dětí ze strany jejich rodičů. 

Názory na nasazení odposlouchávací techniky nebo specialistů na vlastní děti se samozřejmě velice různí. Cílem článku není jednotlivé pohledy na věc rozsuzovat či obhajovat, nýbrž nabídnout alespoň několik perspektiv, které dávají pro někoho patrně překvapivý a nepřijatelný trend do širších souvislostí.

JAK VYBRAT SKRYTOU ŠPIONÁŽNÍ KAMERU

JAK VYBRAT SKRYTOU ŠPIONÁŽNÍ KAMERU

Okrádají vás zaměstnanci? Máte podezření na nevěru partnera či jen potřebujete mít přehled o tom, co dělají kolegové ve vaší kanceláři, během vaší nepřítomnosti? To je pouze krátký výčet situací, kdy se lidé velice často uchylují k použití tajných kamer. Z našich zkušeností víme, že dobře umístěná špionážní kamera mnohdy pomůže vyřešit letitý problém v řádu dní, čitaké hodin!

V našem obchodě naleznete pouze vysoce kvalitní špionážní minikamery, což ale neznamená, že bude libovolně zvolená kamera vhodná právě pro vaši situaci. Pojďme se tedy podívat na nejběžnější typy skrytých kamer.

Recenze aplikace PRO ICAM pro obsluhu sledovacích kamer

Recenze aplikace PRO ICAM pro obsluhu sledovacích kamer

Na trhu existuje celá řada WiFi skrytých kamer, které mají naprosto obstojné parametry i vzhled. Problém ale běžně nastává právě v aplikaci, přes kterou se kamera obsluhuje. Vývojářům programu Pro iCam se ale jako jednim z mála podařilo tento problém zvládnout naprosto perfektně. Funkce a dojmy z programu popíšeme v této recenzi.

Špionážní kamery ochrání vaši provozovnu

Špionážní kamery ochrání vaši provozovnu

Zná to každý, kdo má kamennou provozovnu – a je jedno, jestli se jedná o obchod, pivnici a nebo například hotel. Obchodníci se musí potýkat s krádežemi, agresivními hosty a nebo i nečestnými zaměstnanci. Bohudík dnes již existuje moderní (i levná) ochranná technika, která podnikatele zvládne doslova za pár korun uchránit před několikanásobně většími škodami. Které konkrétní produkty z řad špionážních kamer obchodníkům pomohou a co je potřeba zajistit z hlediska zákona?

Nejen v sezónním období vznikají obchodníkům zbytečné škody. Ať už jde o krádeže ze strany hostů, rozbitý inventář a nebo cokoli jiného. Nejčastěji se ale jedná o drobné krádeže zaměstnanců, jež ale mouhou probíhat dlouhodobě a ve výsledku nám způsobovat velké škody. Typicky máme podezření na konkrétní lidi, ale získat důkazy o jejich činnosti je velmi obtížné.

NENECHTE SE OBTĚŽOVAT ZE SKRYTÉHO ČÍSLA!

NENECHTE SE OBTĚŽOVAT ZE SKRYTÉHO ČÍSLA!

Telefon opět zvoní nebo vibruje. Kdopak po nás asi touží? Kdo opět otravuje? To bude jistě… Podobné odezvy v závislosti na našem momentálním naladění mohou být pravděpodobně známé každému z nás. Po zpozornění většinou následuje letmý či trochu upřenější pohled na displej více či méně chytrého zařízení, na němž jsou někteří nešťastníci dokonce i závislí. Ve většině případů displej našeho mobilního telefonu zvědavostihned uspokojí a my se tak můžeme rozhodnout, jestli dotyčnému hovor přijmeme, nebo sáhneme po tlačítku s červeným symbolem. Obtížnější rozhodování někdy nastane v případě čísla, jež nemáme umístěné v paměti mobilu či sim-karty. Pravděpodobně také máte ve svém okolí někoho, kdo bezvýhradně neznámá čísla skoro nezvedá.

Chodí k vám chůva? Kontrolujte  ji pomocí skryté kamery!

Chodí k vám chůva? Kontrolujte ji pomocí skryté kamery!

Již jsme o tom jednou psali. Špionážní kamery mají nespočetně možností využití. A mezi jednu z nejpodstatnějších patří odhalení chůvy, která se chová nevhodně . Došlo již k bezpočtu případů, kdy narychlo sehnaná chůva odcizila věci, nebo i fyzicky týrala dítě.

Pokud nechcete dopustit, aby k něčemu podobnému u vás došlo, doporučujeme vám pořídit si sledovací kameru. Tento levný a nenápadný pomocník (dnes už se dělá v podobě tužky, klíčenky i samostatného kabelu) vám může pomoci zabránit závažným problémům. A vzhledem k velice nízkým cenám okolo pár tisíc korun jde o dobrou investici do bezpečnosti vaší rodiny.

Máte nepředvídatelnou chůvu a bojíte se o své děti? Víme, jak na ní!

Máte nepředvídatelnou chůvu a bojíte se o své děti? Víme, jak na ní!

Již jsme o tom jednou psali. Špionážní kamery mají nespočetně možností využití. A mezi jednu z nejdůležitějších patří odhalení chůvy, která se chová  nepřístojně. Došlo již k nespočtu případů, kdy chvatně sehnaná chůva kradla, nebo i fyzicky týrala dítěti.

Jestliže nechcete, aby k něčemu takovému u vás došlo, doporučujeme vám pořídit si sledovací kameru. Tento levný a nenápadný pomocník (dnes už se dělá v podobě tužky, klíčenky i samostatného kabelu) vám může pomoci zabránit závažným problémům. A vzhledem k velice nízkým cenám okolo pár tisíc korun jde o skvělou investici do bezpečnosti vaší rodiny.

Je Váš partner opravdu věrný?

Je Váš partner opravdu věrný?

Každý muž má mimo vlastní vztah ještě několik milenek, žena pak alespoň jednoho milence. Podle amerických vědců se jedná o úplně přirozený fakt, který vychází z našich genetických předpokladů. Nevěra se s námi táhne od dob, kdy jsme byli primáty, a v přírodě je prý zcela přirozená.

Reálný život se naštěstí neřídí výsledky americké vědy. To ale neplatí, že se nevěra nemusí týkat zrovna vás a vašeho partnerství.

Víte, jak si ověřit, zda s vámi váš partner či vaše partnerka hraje otevřenou a čistou hru?

JAK NEJLÉPE SCHOVAT GPS SLEDOVACÍ ZAŘÍZENÍ

JAK NEJLÉPE SCHOVAT GPS SLEDOVACÍ ZAŘÍZENÍ

GPSlokátory jsou velmi efektivní a oblíbení asistenti. Pomohly již vyřešit velmi seriózní problémy, nebo jim i zcela předejít jako účinná prevence. Umožňují totiž sledovat pohyb nejen věcí, ale i osob, například vašich dětí nebo nemocných prarodičů. Budete díky nim vědět o aktuální poloze lokátoru a zároveň budete upozorněni například tehdy, když lokátor opustí nebo navštíví vámi zvolenou zónu.

Bezpečnostní a skryté kamery nahrávají surovce, zloděje i paranormální aktivity

Bezpečnostní a skryté kamery nahrávají surovce, zloděje i paranormální aktivity

Bezpečnostní a skryté kamery zaznamenají surovce, zloděje i paranormální aktivity

Skryté kamery i tradiční bezpečnostní kamery jsou neocenitelné při odhalování zlodějů, jiných nezvaných hostů nebo nepoctivých zaměstnanců. Mají však i další možnosti využití, protože jednoduše zachytí vše, co se před nimi odehraje. Podívejte se na zajímavé případy, které se staly různě po světě.

5 způsobů, jak na zloděje balíků

5 způsobů, jak na zloděje balíků

Vánoční nákupy jsou za námi. Mnozí z nás si objednávali zboží z e-shopů, a někteří měli tu smůlu, že jim výrobky dovezl netrpělivý a nespolehlivý přepravce. Takže v lepším případě bylo poničené, nebo v tom horším ho řidič prostě nechal přede dveřmi, kde ho někdo sebral. Jak zajistit, aby vaše balíky dorazily v pořádku? Přečtete si několik základních rad.

4 NEJLEPŠÍ SKRYTÉ KAMERY S DLOUHOU VÝDRŽÍ Z VLASTNÍ BATERIE

Skryté kamery je odvětí profesionální techniky, které získává na popularitě. Použití skryté kamery totiž může pomoci snadno a rychle vyřešit mnoho nepříjemných situací ve firemním i osobním životě. Sledovací kamera pomůže nachytat zloděje, odhalit nevěrného partnera či usvědčit nečestné zaměstnance.

Na trhu existuje nespočet typů špionážních kamer. Mezi ty nejužitečnější většinou patří špionážní kamery s dlouhou výdrží z vlastní baterie. Proto jsme pro vás sestavili žebříček 4 nejlepších.

Odposlech mobilu již není záležitostí pouze bezpečnostních složek

V současné době pokročilých technologií, již odposelch mobilu není výsadou speciálních státních útvarů. Na trhu jsou v současné chvíli již komerčně dostupné aplikace pro odposlouchávání nejen mobilních telefonů Android či iOS, ale i BlackBerry, o kterém se stále mluví jako o bezpečném smartphonu. Na rozdíl od odposlechu nasazeným PČR, je vždy nutné, špionážní aplikaci nainstalovat do cílovéhomobilního telefonu. Ve chvíli kdy je již aplikace jednou v telefonu nahrána, je v podstatě nemožné ji detekovat. Nejvíce technologicky pokročilé verze špionážních softwarů dokonce "přežijí" i tovární reset mobilu. Ohrožení jsou všichni. Obecně platí pravidlo čím starší mobilní telefon, tím problematičtější je jeho "napíchnutí".