Sledovací zařízení neboli GPS lokátor či GPS tracker není již v dnešní době žádné sci-fi zařízení, které mohou mít jenom tajní agenti, či armáda. GPS lokátor využívá stále více lidí pro ochranu toho na čem jim záleží - ať už to je dítě, automobil či pes. Různé průzkumy ukázaly, že využitím GPS lokátoru ve firemních vozidlech lze snížit náklady na benzín až o 30%. Stejně tak vám může sledovací zařízení zajistit i slevu na havarijním pojištění u vaší pojišťovny.

 

ZOBRAZIT VŠECHNA SLEDOVACÍ ZAŘÍZENÍ Z NAŠÍ NABÍDKY 

 

Co to GPS lokátor vlastně je

GPS lokátor je malá krabička se zabudovaným GPS čipem, díky kterému přesně určuje svoji polohu a následně vám ji na vyžádání zasílá buď na mobilní telefon, nebo přímo na server, kde se mohou jednotlivé lokace archivovat. Díky tomu můžete kdykoliv zjistit, kde se vaše auto, dítě či pes právě nachází. GPS lokátor vám svoji polohu sdělí buď v SMS pomocí souřadnic, které si zadáte do mapy, nebo u lepších modelů zašle přímo odkaz na mapu, který po rozkliknutí ukáže přesnou lokaci.

 

Velikost GPS lokátoru

Nejmenší GPS lokátory se mohou vejít i do krabičky o sirek. Ty největší mohou být velké až jako 2 krabičky cigaret. Při výběru si ale dejte pozor, protože to nejmenší nemusí být vždy nejlepší! Každý GPS lokátor je vhodný pro jiné situace, a proto je vhodné věnovat výběru GPS lokátoru trochu času.

 

Jak se GPS lokátor napájí

GPS lokátory mají většinou interní akumulátor, který zajišťuje jejich provoz. Někdy ale samotný akumulátor nestačí (např. když chcete nějaký objekt sledovat dlouhodoběji a nemůžete každou chvíli dobíjet baterii), a proto některé GPS trackery jsou vybaveny přípojkou na autobaterii, či externí velkokapacitní baterií. Takovéto lokátory pak mohou vydržet v provozu až 30 dní v kuse! V případě připojení na autobaterii není pak doba provozu nijak omezena.

 

Druhy GPS trackerů

Existují trackery malé, velké, s baterií, bez baterie a tak dále. V následujících pár odstavcích podrobně popíšeme nějběžněji používané GPS lokátory.

 

GPS lokátor do auta

GPS lokátory do auta jsou čím dál tím více využívány ve firemních vozech. Firmy si tak mohou hlídat zda jejich zaměstnanci využívají vozy dle firemních předpisů. Veškerá jízda je zaznamenávána na server, kde jsou data ukládána až několik let. V internetové aplikaci si stačí zadat konkrétní datum a okamžitě vám vyskočí kde se v danou chvíli GPS lokátor do auta pohyboval. Mimo základní sledovací funkce, umožňuje GPS lokátor do auta nastavit si virtuální body, či plochy kde se lokátor smí pohybovat. Jakmile tracker překročí hranice, okamžitě vás o tom bude informovat na mobilní telefon.

 

GPS lokátor do firemních a jiných vlastních vozů

 Chystáte-li se instalovat GPS lokátor do auta, u kterého máte přístup k autobaterii je pak určitě nejlepší volbou zvolit lokátor, který je možné na ni připojit. Díky tomu budete mít zajištěné sledování vozidla non-stop aniž byste se museli starat o dobíjení lokátoru. Dejte si však pozor aby byl GPS lokátor do auta vybaven funkcí šetření energie - tzn. že když automobil není v pohybu déle než nějakou dobu (většinou 5 minut), tak se lokátor sám uspí. Jakmile se pak ale nastartuje motor, tak se GPS tracker opět okamžitě aktivuje. Díky této funkci předejdete případnému vybití autobaterie, při dlouhém nevyužíváním automobilu. 

GPS lokátor do auta s připojením na autobaterii je zpravidla velký jako krabička cigaret. 

GPS lokátor do auta s externím upevněním

Nemáte-li z nějakého důvodu přístup k autobaterii vozu, budete muset využít takový GPS lokátor do auta, který bude mít co největší baterii, aby vydržel v provozu co nejdéle. Pořídíte-li si GPS tracker s velkkokapacitní externí baterií, tak může vydržet v provozu i 40 dní bez nutnosti dobíjení! Je také potřeba myslet na to, kam GPS lokátor na auto připevnit. K určitým druhům lokátorů můžete přikoupit externí baterii se speciálním boxem, vybaveným extra silnými neodymovými magnety. Díky tomu můžete GPS lokátor jednoduše připevnit na podvozek auta. 

 

GPS lokátor pro děti

Pro děti je samozřejmě nutné zvolit menší a lehčí GPS lokátor než do auta, aby pro ně nebyl moc velkou přítěží. GPS lokátor pro děti je možné umístit například do školního batohu. Díky dětskému lokátoru se již nebudete muset strachovat, když se vaše dítě někde opozdí. GPS lokátor vám během pár vteřin od vyžádání sdělí přesnou pozici, kde se vaše ratolest nachází. 

GPS lokátor pro děti většinou funguje na bázi tzv. SMS trackingu. Ve chvíli kdy vytočíte číslo SIM karty, která se nachází uvnitř trackeru, tak vám tracker zhruba do 10ti vteřin pošle SMS s přesnou pozicí, kde se vaše děcko nachází.

GPS lokátor pro děti navíc umožňuje nastavení virtuálních hranic, které když překročí, tak vám okamžitě pošle SMS s upozornění. Pokud se tak vaše děti dostanou do oblastí, které máte nastavené jako zakázané, tak to budete okamžitě vědět.

GPS lokátor pro děti je o něco větší než krabička od sirek, takže vaše děcko nebude nijak zvlášť zatěžovat.